Разлика помеѓу преработките на „Артилерија“

Одземени 7 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додаје: is:Stórskotalið Брише: ug:توپچى قىسىم
с (Бот Додаје: simple:Artillery)
с (Бот Додаје: is:Stórskotalið Брише: ug:توپچى قىسىم)
[[hr:Topništvo]]
[[id:Artileri]]
[[is:Stórskotalið]]
[[it:Artiglieria]]
[[ja:大砲]]
[[sr:Артиљерија]]
[[sv:Artilleri]]
[[ug:توپچى قىسىم]]
[[uk:Артилерія]]
[[vi:Pháo]]
745

уредувања