Разлика помеѓу преработките на „Васо Николоски“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Брзо додавање категорија Членови на ДПМ (со користење на HotCat))
 
== Биографија ==
Васо е роден на [[{{роден на|20 |март]] [[|1955]]}} година во с. [[Балиндол]], [[Гостиварско]]. Завршил [[Филолошки факултет во Скопје]]. Работи како библиотекар во Основното училиште „Св. Климент Охридски“ - Скопје. Член на ДПМ од [[1989]] година. Автор е на книгите: Пожари (поезија, 1983), Дното на Ахеронт (поезија, 1987). Добитник е на наградата „Студентски збор“ за дебитантска книга на СВП.
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Балиндол]]
[[Категорија:Членови на ДПМ]]
[[Категорија:Живи луѓе]]