Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Додадени 33 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: zh-min-nan:Louis 16-sè)
| father =[[Луј Фердинанд, дофин на Франција]]
| mother =[[Марија Жозефа Саксонска]]
| date of birth = [[23{{роден на|23|август]] [[|1754]]}}
| place of birth = [[Дворец Версај]], [[Франција]]
| date of death = [[21{{починал на|21|јануари]] [[|1793]]}}
| place of death = [[Париз]], [[Франција]]
| date of burial =