Разлика помеѓу преработките на „Иван Влашки“

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Доцент д-р Иван Влашки''' ([[1930]] - [[Скопје]], [[{{починал на|3 |јануари]] [[|1987]]}}), шеф на Уролошката клиника на медицинскиот факултет во [[Скопје]].
 
Д-р Иван Влашки е основоположник на современата урологија и трансплантациите на бубрег во Македонија. Со своите стручни способности како [[хирург]] и [[педагог]] се стекна со голем углед во земјата и во странство.