Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додаје: ka:პილასტრი)
Нема опис на уредувањето
 
[[bg:Пиластър]]
[[ca:Pilastra]]
[[cs:Pilastr]]
[[da:Pilaster]]
Анонимен корисник