Разлика помеѓу преработките на „Славистика“

Додадени 18 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: et:Slavistika
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: et:Slavistika)
[[bg:Славянска филология]]
[[cs:Slavistika]]
[[csb:Slawistika]]
[[de:Slawistik]]
[[et:Slavistika]]
[[en:Slavic studies]]
[[eo:Slavistiko]]
[[fi:Slavistiikka]]
[[hr:Slavistika]]
[[it:Slavistica]]
[[ka:სლავთმცოდნეობა]]
[[csb:Slawistika]]
[[nl:Slavistiek]]
[[no:Slavistikk]]
[[pl:Slawistyka]]
[[ru:Славистика]]
[[sh:Славистика]]
[[sk:Slavistika]]
[[sl:Slavistika]]
[[sr:Славистика]]
[[sh:Славистика]]
[[fi:Slavistiikka]]
[[sv:Slavistik]]
[[uk:Слов'янознавство]]
86.434

уредувања