Разлика помеѓу преработките на „Перо Ивановски“

нема опис на уредувањето
'''Перо Ивановски - Тиквар''' ({{роден во|Прилеп}}, {{роден на|||1920}}) е македонски борец, учесник во [[НОВ]].<ref>{{цитирана книга|last=Bunteski|first=Riste |title=Metodija S̆atorov--S̆arlo: politic̆ki stavovi|publisher=Društvo za nauka i umetnost|date=1996}}</ref> Бил еден од [[Список на делегати на Првото заседание на АСНОМ|учесниците]] на [[АСНОМ#Прво заседание на АСНОМ|Првото заседание]] на [[АСНОМ]].
 
==Биографија==