Разлика помеѓу преработките на „Перо Ивановски“

Додадени 46 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Прилепчани (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: '''Перо Ивановски - Тиквар''' ({{роден во|Прилеп}}, {{роден на|||1920}} е македонски борец, учес...)
 
с (Брзо додавање категорија Прилепчани (со користење на HotCat))
 
'''Перо Ивановски - Тиквар''' ({{роден во|Прилеп}}, {{роден на|||1920}} е македонски борец, учесник во [[НОВ]].<ref>{{цитирана книга|last=Bunteski|first=Riste |title=Metodija S̆atorov--S̆arlo: politic̆ki stavovi|publisher=Društvo za nauka i umetnost|date=1996}}</ref>Бил еден од [[Список на делегати на Првото заседание на АСНОМ|учесниците]] на [[АСНОМ#Прво заседание на АСНОМ|Првото заседание]] на [[АСНОМ]].
 
 
{{DEFAULTSORT:Ивановски, Перо}}
 
[[Категорија:Прилепчани]]