Разлика помеѓу преработките на „Лех Валенса“

Додадени 58 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: cy:Lech Wałęsa)
| predecessor2 = нема
| successor2 = [[Марин Крзаклевски]]
| birth_date = [[29{{роден на|29|септември]] [[|1943]]}}
| birth_place = [[Попово]], [[Полска]]
| party = [[Солидарност]]
 
{{Никулец за биографија}}
 
 
{{DEFAULTSORT:Валенса, Лех}}
[[Категорија:Претседатели на Полска]]
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за мир]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[af:Lech Wałęsa]]