Разлика помеѓу преработките на „Анри IV“

Додадени 35 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: io:Henri 4ma di Francia)
| father =[[Антоан де Бурбон]]
| mother =[[Жана III Навара]]
| date of birth = [[13{{роден на|13|декември]] [[|1553]]}}
| place of birth = [[По (град)|По]], [[Франција]]
| date of death = [[14 мај]]{{починал [[на|14|мај|1610]]}}
| place of death = [[Париз]], [[Франција]]
| date of burial =