Разлика помеѓу преработките на „Адолф Андерсен“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: интернационален -> меѓународен)
с
[[Категорија:Починати во 1879 година]]
[[Категорија:Шахисти]]
[[Категорија:Погреби во Полска]]
 
[[ar:أدولف أندرسن]]
[[bg:Адолф Андерсен]]