Разлика помеѓу преработките на „Меѓународен систем на мерни единици“

нема опис на уредувањето
[[Податотека:Non-Metric User.svg|мини|десно|upright=1.5|Три нации го немаа прифатено Меѓународниот систем на единици за нивни основен или единствен систем за мерење: [[Либерија]], [[Мјанмар]] и [[САД]].]]
 
 
==Waaaaaaaaaaaaazzzzzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaappppppppppppppppppppppp
 
== Историја ==
Анонимен корисник