Буада (округ): Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: eo:Buada
с (Бот Додава: uk:Буада (округ))
с (Бот Додава: eo:Buada)
[[en:Buada District]]
[[es:Buada]]
[[fieo:Buada]]
[[fr:Buada]]
[[gv:Buada (slyst)]]
[[id:Buada]]
[[it:Buada]]
[[ja:ブアダ地区]]
[[jv:Buada]]
[[lt:Buada]]
[[na:Buada]]
[[nl:Buada]]
[[ja:ブアダ地区]]
[[no:Buada]]
[[pl:Buada]]
[[ro:Buada]]
[[ru:Буада (округ)]]
[[fi:Buada]]
[[sv:Buada]]
[[uk:Буада (округ)]]
86.434

уредувања