Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

нема опис на уредувањето
[[Категорија:Родени во 1459 година]]
[[Категорија:Починати во 1512 година]]
[[Категорија:Луѓе од Фиренца]]
[[Категорија:Римокатолички христијани од Италија]]
 
[[af:Amerigo Vespucci]]