Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

нема опис на уредувањето
с
'''Маја Апостолоска''' (родена на [[{{роден на|7 |декември]] [[|1976]] год.}}) е македонска [[поетеса]], [[книжевна критичарка]] и [[есеистка]]. Дипломирала општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје, каде моментално е магистрантка по [[македонски јазик]] и [[лингвистика]]. Уредничка е на списанието за книжевност, уметност и култура „Книжевно житие“.
 
== Литературно творештво ==
[[Категорија:Македонски писатели|Апостолоска Маја]]
[[Категорија:Македонски поети|Апостолоска Маја]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[ar:مايا أبوستولوسكا]]