Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

с
нема опис на уредувањето
с
с
'''Маја Апостолоска''' (родена на [[7 декември]] [[1976]] год.) е македонска [[поетеса]], [[книжевна критичарка]] и [[есеистка]]. Дипломирала општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје, каде моментално е магистрантка по [[македонски јазик]] и [[лингвистика]]. Уредничка е на списанието за книжевност, уметност и култура „Книжевно житие“.
 
== Литературно творештво ==