Разлика помеѓу преработките на „Воден пат“

Одземени 6 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[image:narrowboats-at-tardebigge.jpg|thumb|right|300px|[[Тесноброд]] на канал, [[ВорчестерширВустершир]], [[Англија]]]]
'''Воден пат''' е пловна [[вода|водна]] површина. Ова може да виде [[река]], [[езеро]], [[океан]] и [[канал]]. За овие води да бидат пловни, тие кмораат да исполнуваат неколку критериуми: