Скриени страсти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 16 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Телевизиска емисија
|show_name = Скриени Страсти
|image = [[Слика:SkrieniStrasti200x150.jpg|250п150п]]
|caption = Лого
|genre = романтична теленовела
|imdb_id = 0387763
}}
Теленовелата '''Скриени Страсти''' ([[шпански јазик|шпански]]: '''PasionPasión de Gavilanes''') е светска популарна [[теленовела]] од престижната американска[[америка]]нска продукција '''[[Телемундо]]''' со соработка со колумбијската тв куќа '''[[РТИ Колумбија]]'''. Серијата го освои целиот свет со едночасовни 188 епизоди. На интернационалниот пазар исто така излезе и [[ЦД]] со [[музика]] од серијата, како и [[ДВД]] Издание со сите епизоди. Кај нас оваа теленовела имаше огромен успех, и се емитуваше на А1 Телевизија.
 
==Синопсис==
1.250

уредувања