Скриени страсти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: {{Инфокутија Телевизиска емисија |show_name = Скриени Страсти |image = [[Слика:SkrieniStrasti200x1...)
 
Нема опис на уредувањето
|imdb_id = 0387763
}}
Теленовелата '''Скриени Страсти''' ([[шпански јазик|шпански]]: '''Pasion de Gavilanes''') е светска популарна теленовела од престижната американска продукција '''Телемундо''' со соработка со колумбијската тв куќа '''РТИ Колумбија'''. Серијата го освои целиот свет со едночасовни 188 епизоди. На интернационалниот пазар исто така излезе и [[ЦД]] со [[музика]] од серијата, како и [[ДВД]] Издание со сите епизоди. Кај нас оваа теленовела имаше огромен успех, и се емитирашеемитуваше на А1 Телевизија.
 
==Синопсис==
[[Слика:Gavilanes.jpg|мини|лево|250п|Главни улоги]]
Приказната се врти околу браќата Рејес, и сестрите Елизондо. Браќата Хуан, Франко и Оскар Рејес, се тројца браќа кои живеат во мал град, и заработуваат од [[пекара|пекарата]] што ја имат. Со нив исто така живее и нивната сестра Либија Рејес. Либија Рејес имала љубовна врска со Бернадо Елизондо, богат [[ранч|ранчер]], и останува трдуна од него, но еднаеден кобнакобен ден, таа извршува самоубиство. Браќата Рејес потиштени од смртта на нивната сестра, заминуваат во потрага по виновникот за смртта на нивната сестра. Тие одат во ранчот на фамилијата Елизондо, и се заљубуваат во трите ќерки на виновникот за смртта на нејзината сестра, кој неодамна умрел. Норма, Химена и Сарите се трите ќерки на злобната Габриела Елизондо, која после смртта на нејзиниот маж ужива во наследството. Браќата барајќи одмазда, се заљубуваат во трите сестри.
 
==Надворешни врски==
673

уредувања