Разлика помеѓу преработките на „Лазаристи“

Одземени 7 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
[[Категорија:Историја на Битола]]
[[Категорија:Католицизам во Македонија]]
[[Категорија:КатоличкиРимокатолички црковни редовиордени]]
[[Категорија:Туѓи пропаганди во Македонија]]
[[bcl:Congregacion de la Mision]]