Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 15 години
с
Бот Додаје: ka:პილასტრი
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: ka:პილასტრი)
[[it:Parasta]]
[[ja:付柱]]
[[ka:პილასტრი]]
[[lv:Pilastrs]]
[[nl:Pilaster]]
43.100

уредувања