Разлика помеѓу преработките на „Јероним Бос“

Додадени 27 бајти ,  пред 11 година
с
с
==Надворешни врски==
{{Commons|Hieronymus Bosch}}
{{Wikisource1911Enc|Bosch, Jerom|Хиеронимус Бос}}
*[http://www.boschbruegel.com Бос-Бројгелово друштво] {{en}}
*[http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/bosch/ Галерија на дела од Бос] на ibiblio {{en}}
}}
{{DEFAULTSORT:Бос, Хиеронимус}}
 
[[Категорија:Родени во 1450-тите]]
[[Категорија:Починати во 1516 година]]