Разлика помеѓу преработките на „Јероним Бос“

Додадени 12.670 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: {{Infobox artist | bgcolour = #EEDD82 | name = Хиеронимус Бос | image = Jheronimus Bosch (cropped).jpg | imagesize = ...
(Создадена страница со: {{Infobox artist | bgcolour = #EEDD82 | name = Хиеронимус Бос | image = Jheronimus Bosch (cropped).jpg | imagesize = ...)
(нема разлика)