5 август (починале): Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1895]] 
|[[Фридрих Енгелс]], [[Германија|германски]] [[философ]]. Заедно со [[Карл Маркс]] го напиша \'\'[[Комунистички манифест|Комунистичкиот Манифест]]\'\'.
|-
|valign="top" align="right"|[[1962]]