Разлика помеѓу преработките на „Разговор за предлошка:Македонска книжевност“

с
нема опис на уредувањето
с
 
Ако мислиш дека така би било подобро, може и да се променат сликите. Мене вака ми изгледаше сосема добро, поради што и ги ставив сликите. Отпрво мислев да бидат фотографии на текстови или книги (записи на старословенски, насловната страница на ''Бели мугри'' и слично), но потоа се премислив и се одлучив тука да стојат некои од најистакнатите македонски писатели и поети. И навистина, не знам какви слики би требало да ставиме за да се подобри шаблонот. --[[Корисник:Виктор Јованоски|Виктор Јованоски]] 08:12, 7 јули 2007 (UTC)
 
:Твојата првична идеја мене повеќе ми се допаѓа во однос на сегашново решение. BTW, имињата добро би било да се подредени по азбучен редослед.--[[Корисник:Brest|brest]] 08:37, 7 јули 2007 (UTC)