Разлика помеѓу преработките на „Разговор за предлошка:Македонска книжевност“

нема опис на уредувањето
с
 
:Направив некои измени во шаблонот, незнам дали тоа е она што сакаше? Сега имаш за секој ден од седмицата различен портрет на литературен деец. Ако наместо <nowiki>{{CURRENTDOW}}</nowiki> користиш некоја функција за генерирање на случајни броеви може да биде уште подинамички, т.е. да вклучиш повеќе портрети/слики и тие да се менуваат со секое оворање на страницата/шаблонот.--[[Корисник:Brest|brest]] 07:10, 7 јули 2007 (UTC)
 
Токму тоа и требаше - благодарам. --[[Корисник:Виктор Јованоски|Виктор Јованоски]] 07:49, 7 јули 2007 (UTC)