Операција Барбароса: Разлика помеѓу преработките

На други јазици...
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(На други јазици...)
(На други јазици...)
{{никулец}}
[[Слика:Eastern Front 1941-06 to 1941-09.png|right|thumb|400px|Расположбата на германските војски, во предвечерјето на операцијата Барбароса, [[22 јуни]] [[1941]]]]