Операција Барбароса: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2.598 бајти ,  пред 15 години
Нова страница: [[Слика:Eastern Front 1941-06 to 1941-09.png|right|thumb|400px|Расположбата на германските војски, во предвечерјето на...
(Нова страница: [[Слика:Eastern Front 1941-06 to 1941-09.png|right|thumb|400px|Расположбата на германските војски, во предвечерјето на...)
(нема разлика)