Разлика помеѓу преработките на „Луда Мара“

Додадени 216 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Infobox River
[[Image:Makedonija, Kavadarci - most na reci Luda Mara.JPG|thumb|250px|Луда Мара низ [[Кавадарци]] ]]
| river_name = Луда Мара
| image_name = Makedonija, Kavadarci - most na reci Luda Mara.JPG
[[Image:Makedonija, Kavadarci -| mostcaption na reci Luda Mara.JPG|thumb|250px| = Луда Мара низ [[Кавадарци]] ]]
| origin =
| mouth =
| basin_countries = {{МКД}}
| length =
| elevation =
| discharge =
| watershed =
}}
'''Луда Мара''' е [[река]] што тече низ [[Кавадарци]]. Извира од висорамнината [[Витачево]].