Разлика помеѓу преработките на „Организација за храна и земјоделство на ООН“

с
нема опис на уредувањето
с
с
* Управување со природни ресурси и
* Заштита на околината и техничка соработка.
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.fao.org Вебсајт на FAO]
 
[[Категорија:Глобални организации]]