Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

Додадени 836 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Телевизиска емисија
[[Слика:Medium intro.jpg|десно|мини|250п|Лого]]
|show_name = Медиум
|image = [[Слика:Medium intro.jpg|десно|мини|250п|Лого]]
|caption = Лого на серијата
|genre = [[драма]]
|creator = [[Глен Гордон Керон]]
|starring = [[Патриша Аркет]]<br>[[Мигел Сандовал]]<br>[[Софија Василиева]]<br>[[Марија Ларк]]<br>[[Џејк Вебер]]
|country = [[САД]]
|num_seasons = 3, за сега
|num_episodes = 60, за сега
|runtime = 45 минути
|network = [[NBC]]
|first_aired = [[3 јануари]] [[2005]]
|last_aired = сегашност
|website = http://www.nbc.com/Medium/
|imdb_id = 0412175
|tv_com_id = 22414
}}
 
'''Медиум''' е американска драмска телевизиска серија за една жена која работи како медиум истражител во канцелариите на [[јавниот обвинител]]. Серијата е базирана на животот на [[Алисон Дубоа]], критикувана контроверзна личност која тврди дека користи [[психички сили]] за да помогне на локалните власти.
 
1.250

уредувања