Разлика помеѓу преработките на „ГНУ“

Одземени 2 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
с
 
== Симболика ==
'''ГНУ''' е рекурзивна кратенка која се чита '''G'''NU is '''n'''ot '''U'''nix ('''Г'''ну '''н'''е е '''у'''никс). Маскотата на ГНУ е африканското животно [[Гну|гну]].
 
 
'''ГНУ''' е рекурзивна кратенка која се чита '''G'''NU is '''n'''ot '''U'''nix ('''Г'''ну '''н'''е е '''у'''никс). Маскотата на ГНУ е африканското животно [[Гну|гну]].
== Надворешни информации и врски ==
 
* [http://www.gnu.org ГНУ оперативен систем]
* [http://www.gnu.org/gnu/linux-and-gnu.html Линукс и ГНУ проектот]
Анонимен корисник