Разлика помеѓу преработките на „Основи на математиката“

с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Основи на математиката''' е израз кој понекогаш се употребува во некои полиња на самата [[мат...)
 
с
[[Категорија:Математичка логика]]
[[Категорија:Историја на математиката]]
[[Категорија:МатематичкаФилософија философијана математиката]]
 
[[bg:Основи на математиката]]