Луј де Лабурдоне: Разлика помеѓу преработките

Додадени 44 бајти ,  пред 16 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Ред 16:
[[gl:Louis de la Bourdonnais]]
[[he:לואי שארל דה לה בורדונה]]
[[ja:ルイ・ド・ラ・ブルドンネ]]
[[nl:Louis de la Bourdonnais]]
[[pl:Louis de la Bourdonnais]]
7.052

уредувања