Разлика помеѓу преработките на „Швеѓани“

Додадени 263 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Брише: lv:Zviedri)
с
{{Етничка група|
|група=Швеѓани
----
|вкупен = '''8 милиони'''
|регион1=[[Податотека:Flag of Sweden.svg|25px]] [[Шведска]]
|поп1= 7,712,376
|реф1=
|јазици = [[Шведски јазик]]
}}
[[Податотека:Flag of Sweden.svg|thumb|300px|right|Национално знаме на [[Шведска]] и Швеѓаните.]]