Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

Додадени 125 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[[Слика:Medium intro.jpg|десно|мини|250п|Лого]]
'''Медиум''' е американска драмска телевизиска серија за една жена која работи како медиум истражител во канцелариите на [[јавниот обвинител]]. Серијата е базирана на животот на [[Алисон Дубоа]], критикувана контроверзна личност која тврди дека користи [[психички сили]] за да помогне на локалните власти.
 
 
Вистинскиот предизвик е да го убеди својот шев, Мануел Девалос ([[Miguel Sandoval]]), и останатите кои се сомневаат, дека нејзините психички способности можат да им помогнат да решат некои насилни и ужасни злосторства, чии мистерии се познати само на оние што се под земја. Информации за одредени луѓе или злосторства добива сонувајќи, или преку кодирани визии, кои скоро никогаш не значат тоа што навидум се.
[[Слика:451px-Medium2.JPG|десно|мини|250п]]
 
Сите нејзини ќерки ја имаат наследено нејзината дарба. Ариел ([[Sofia Vassilieva]]) и Брижит ([[Maria Lark]]) исто така имаат визии и сништа, обично кога нивната мајка бара одговори во нејзините соништа. Во третата сезона, дознаваме дека и најмладата ќерка на Алисон, Мари ([[Madison and Miranda Carabello]]) е наклонета кон паранормалното. Во моментов, таа може да гледа телевизија која не е претплатена на кабловската. На Брижит никогаш не и сметаат нејзините способности, но на Ариел и е потешко да се справи со дарот кој што малку го разбира.
 
1.250

уредувања