Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

Додадени 28 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Медиум е американска драмска телевизиска серија за една жена која работи како медиум истражи...)
 
Кога NBC ја објави својата програма за есента 2006, Медиум ја немаше на програмата, иако втората сезона заврши со висока гледаност и Патриша Аркет доби Еми. Телевизијата подоцна објави дека серијата ќе се врати на почетокот на 2007. Меѓутоа, на 13 октоври 2006 беше изјавено дека продукцијата веднаш ќе продолжи и дека трета сезона ќе почне на 15 ноември 2006. Третата сезона се состои од 22 епизоди.
 
На 7 мај 2007, NBC објави дека Медиум е обновена за четврта сезона <ref name="Renewed">{{cite web |url=http://www.tvseriesfinale.com/2007/05/medium_nbc_renews_patricia_arquette_series.php|title=''Medium:'' NBC Renews Patricia Arquette Series |work=TVSeriesFinale.com|accessdate=2007-05-07}}</ref><ref name="TVGuide">{{cite web |url=http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Todays-News/Primetime-Premonition-Nbc/800014444 |title=Prime-time Premonition: NBC Brings Back ''Medium'' |work=TVGuide.com |accessdate=2007-05-07}}</ref>, која ќе почне некаде по јануари 2008 <ref> name="S4">{{cite web |url=http://www.thefutoncritic.com/news.aspx?id=20070514nbc01 |title=NBC DELIVERS THE QUALITY ONCE AGAIN THIS FALL |work=TheFutonCritic.com |accessdate=2007-05-14}}</ref><ref name="TV">{{cite web |url=http://www.tv.com/law-and-order-special-victims-unit/show/334/story/9527.html?om_act=convert&om_clk=headlinessh&tag=headlines;title;0om_act=convert&om_clk=headlinessh |title=NBC rolls out fall lineup |work=TV.com |accessdate=2007-05-14}}</ref>
 
==Надворешни линкови==
[[Категорија: Серии]]
 
[[en:Medium (TV series)]]
[[ca:Medium]]
[[de:Medium – Nichts bleibt verborgen]]
1.250

уредувања