Разлика помеѓу преработките на „ДНК полимераза“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Бот Менува: pt:DNA polimerase
с (Бот Додава: id:DNA polimerase)
с (Бот Менува: pt:DNA polimerase)
[[fa:دی‌ان‌ای-پلی‌مراز]]
[[fr:ADN polymérase]]
[[heko:DNA פולימראז중합효소]]
[[id:DNA polimerase]]
[[it:DNA polimerasi (DNA-dipendente)]]
[[jahe:DNAポリメラーゼ פולימראז]]
[[ko:DNA 중합효소]]
[[lt:DNR polimerazė]]
[[nl:DNA-polymerase]]
[[ja:DNAポリメラーゼ]]
[[oc:ADN polimerasa]]
[[pl:Polimeraza DNA]]
[[pt:ADNDNA polimerase]]
[[ru:ДНК-полимераза]]
[[simple:DNA polymerase]]