30 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 16 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; background:#D0E2EE;" |valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|1579&nbsp...)
 
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; background:#D0E2EE;"
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1579]] 
|valign="top" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[Мехмед Паша Соколовиќ]], [[Турција|турски]] [[јаничар]] и важен државник во [[ОсманскоОтоманска царствоИмперија|Османското царство]].
|-
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1953]]