Разлика помеѓу преработките на „Храм на Христос Спасителот“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: eo:Katedralo de Kristo Savinto)
{{coor title dms|55|44|40|N|37|36|20|E}}
 
[[Категорија:МоскваРуски православни катедрали]]
[[Категорија:РускиКатедрали православниво црквиМосква]]
[[Категорија:Архитектура од 19 век]]
[[Категорија:Архитектура од 20 век]]
[[Категорија:Архитектура од 19 век]]
[[Категорија:Православни храмови]]
 
[[af:Katedraal van Christus die Verlosser]]