Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Кувајт“

Одземени 133 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: uk:Прапор Кувейту)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за знаме
| Name=
| Име= Знаме на Кувајт
| Article = Кувајт
| Nickname =
| СликаImage= Flag of Kuwait.svg
| УпотребаUse= 110111
| Proportion= 1:2
| Официјално во= [[Кувајт]]
| Усвоено наAdoption= [[7 септември]], [[1961]]
| Димензии= 1:2
| ПротолкувањеDesign= Хоризонтални три ленти во зелена, бела и црвена боја со црн трапез од страна.
| Усвоено на= [[7 септември]], [[1961]]
| ВидType= Национално
| Протолкување= Хоризонтални три ленти во зелена, бела и црвена боја со црн трапез од страна.
| Designer =
| Вид= Национално
}}