Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Јапонија“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: mr:जपानचा ध्वज)
{{Инфокутија за знаме
|Name=
|ИмеArticle= Знаме на Јапонија
|СликаImage= Flag of Japan.svg
|ПрекарNickname= ''Hinomaru''
|Употреба= 110110
|Use= 110110
|ПротолкувањеDesign= Црвено сонце на бела основа
|Димензии= 2:3
|Proportion= 2:3
|Усвоено наAdoption = 13 август 1999
|Официјално во= [[Јапонија]]
|ВидType= Национално
}}