Разлика помеѓу преработките на „Неврохирургија“

Додадени 204 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ro:Neurochirurgie)
с
 
Специализацијата по Неврохирургија во Европската Унија трае од 5-6 години. Во [[САД]] специализацијата по неврохирургија е најдолга, и трае секогаш над 6 години. Во Велика Британија е 7 години. Пристапот за специализација најчесто е директен за докторите на медицина, и не се бара претходна специализација.
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.psihijatrija.eu/ Македонски портал за ментално здравје, неврологија и неврохирургија]<br />
 
<br /><br />
132

уредувања