Декларација: Разлика помеѓу преработките

Одземени 100 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: '''Декларација''' е документ кој содржи договорен стандард или норма, но не е правно обрзувачки ...)
 
сНема опис на уредувањето
<references/>
</div>
 
[[Категорија:Феминизам|*]]
[[Категорија:Родови односи|*]]
 
{{Никулец}}
432

уредувања