Разлика помеѓу преработките на „Демографија на Чад“

нема опис на уредувањето
(нс)
 
*15-64 години: 49,8% (мажи 2 250 211/жени 2 676 076)
*над 65 години: 2,9% (мажи 120 666/жени 164 057)
 
==Етнички состав==
 
==Јазици==
==Религија==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
==Надворешни врски==
 
[[Категорија:Демографија на Чад| ]]
{{Африка по тема|Демографија на}}