Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 15 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
[[cs:Akustická kytara]]
[[en:Acoustic guitar (disambiguation)]]
[[ru:Акустическая гитара]]
21.521

уредување