Демографија на Либерија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
==Јазик==
 
Официјален јазик во земјата е [[англиски]]от.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
==Надворешни врски==
 
[[Категорија:Демографија на Либерија| ]]
{{Африка по тема|Демографија на}}