Разлика помеѓу преработките на „Травелинг Вилберис“

Нема измена во големината ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''ТревелингТравелинг Вилберис''' ('''Traveling Wilburys''', односно во буквален превод '''Патувачките Вилбери''') е [[супергрупа]] составена од [[Џорџ Харисон]], [[Џеф Лин]], [[Рој Орбисон]], [[Том Пети]] и [[Боб Дилан]].
 
==Историја==