Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Будизам“

нема опис на уредувањето
{{#if:{{{terse|}}} | |
<tr><td style="background:#ffd068; border-bottom:2px #af4630; ">
[[ТхеравадаТеравада]] · [[Махајана]]<br />
[[Ваџрајана]]<br />
[[Рани будистички училишта|Рани]] и [[Пре-сектаријански будизам|Пре-сектаријански ]]