Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Начела и напатствија“

с
(биографии на живи лица > био. на живи личности)
[[fa:الگو:سیاست‌ها و رهنمودهای ویکی‌پدیا]]
[[fr:Modèle:Règles et recommandations de Wikipédia]]
[[id:Templat:Kebijakan dan pedoman Wikipedia]]
[[ms:Templat:Polisi dan garis panduan Wikipedia]]
[[pt:Predefinição:Políticas e recomendações da Wikipédia]]
</noinclude>
58.155

уредувања